MERT OFLUOĞLU - ters düz

Genç blogger arkadaşlarımızdan Mert Ofluoğlu’nun ilk romanı bu... blogunda yazdığı öyküleri de beğendiğim Mert’in kasım ayında çıkan romanını bu sene bitmeden okuduğuma memnunum... 20 yaşında biri için başarılı bir ilk roman olmuş, severek okudum... bir yandan bir aile dramı, bir yandan polisiye bir hikaye, bir yandan da Karadeniz'de elimizde az sayıda kalan cennet gibi bir köy yaşamını anlatıyor... sonunda ne olacak acaba diye merakla sayfaları çevirdiğim bu sürükleyici hikayeyi okuyun derim...

Mert’in de yolu açık olsun, daha nice nice kitaplara...


Yazar:  Mert Ofluoğlu
Sayfa Sayısı : 267
Basım Yılı : 2015
Yayınevi : Altın Bilek

Trabzon'un Bozbalık Köyü'nde doğan Ece Duman'ın çocukluğu, annesi onu doğururken öldüğü ve babası başka bir kadınla evlendiği için çok kötü geçmiştir. Ece on yaşına geldiğinde, üvey annesinin hamile olduğunu öğrenir ve İstanbul'daki teyzesinin yanına taşınır. Şimdi yirmi sekiz yaşında, yakında yeni kitabını çıkaracak olan tanınmış bir yazardır. Eski hayatını tamamen geride bırakmayı başarmıştır ve hiçbir şeyin bunu bozmasına izin vermez. Ta ki, yıllardan beri hiç iletişim kurmadığı babasının kaybolduğunu öğrenene dek. Artık herkesten, kendisinden bile sakladığı geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. 

Ece, on sekiz yıl sonra Bozbalık'a geri döner. Köyde hiçbir şeyin bıraktığı gibi kalmadığını, her şeyin zaman içinde değişmiş olduğunu görür. O zamana dek varlıklarından bile haberdar olmadığı üvey kardeşleriyle tanışır. Kendini bir anda karmaşık bir ilişkiler ağının, karanlıkta gizlenen sırların, baş etmesi zor bir aşk ikileminin içinde bulur. Ve karşılaştığı her imkânsızlığa rağmen, babasına ne olduğunu bulmaya kararlıdır. Ucunda ölüm bile olsa…

Genç yazar Mert Ofluoğlu, Bozbalık Serisi'nin ilk kitabı olan Ters Düz'de, okurlarını sırlarla örülü Bozbalık Köyü'ne davet ediyor. Aşk, gizem ve beklenmedik bir ihanet. Bu köyden çıkış yok! 

Yorumlar

 1. Genç yazarlarımıza hele ki bu yazar bir bloger ise ona şans vermek gerekiyor değil mi? Not alıyorum Gül'üm. Sevgiler canım.

  YanıtlaSil
 2. Başarılar dilerim Mert 'e. Okuyacagim ben de . ☺

  YanıtlaSil
 3. ben de Mert'i okumak istiyorum , inş yakında diyelim belki sıra geliverir:D

  YanıtlaSil
 4. Yorumlarınız için teşekkür ederim... Okuduğunuzu bana söylememiştiniz! ;)

  YanıtlaSil
 5. ben de keyifle okudum sevmişsin sen de :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

BUKET UZUNER - Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları SU

STEPHENIE MEYER - KİMYAGER

ALAIN-FOURNIER - ADSIZ ÜLKE